Këngëtarja e njohur feston ditëlindjen në izolim: Pranvera do më gjente me dy videoklipe, i jemi rikthyer librit

Ndaje

Këngëtarja Eneda Tarifa ka fatin të festojë ditëlindjen e saj në karantinë. Ne nje lidhje me Nws 24, ajo ka treguar se pranvera do e gjente me video- klipe gati dhe një këngë të re por ju anuluan të gjitha eventet dhe koncertet si dhe biznesi ku punon u pezullua.

Gjithsesi Tarifa e konsideron veten mirë pasi mund të flerë pas shumë angazhimeve që ka pasur gjithë jetën e saj si artiste.

Këngëtarja zbuloi se dhuratën e parë për ditëlindje e mori nga mamaja e saj në orën 00:00 një kek me arra dhe fruta të thata si në kohët e vjetra. Po ashtu nuk munguan dhuratat dhe nga e bija.

Nëse e gjen çelësin në shtëpi e, filma, foto, të lexosh libra se tani kjo vjen duke u ulur. Njerëzit kanë reflektuar dhe kam dëgjuar njerëzit që i janë rikthyer librit. Është një det i madh që na ka ardhur prej qetësisë. Jam munduar të krijoj në kushtet e shtëpisë, kemi bërë Mario Dedën dhe Saimir Çilin nja dy këngë live. Me Saimir Çilin këngë për mjekun dhe ja dedikuam atyre. Kjo është detyra jonë. Po I bëjmë, qetësinë po e rifitojmë. Të kalojë dhe të ikim nëpër plazhe dhe të kuptojmë se këto të mira që kemi t’i ruajmë fort dhe të falenderojmë zotin.

E para që kam anuluar shumë data private, aktivitetesh dhe koncertesh. Biznesi ku unë punoja është pezulluar, dhe artistët dhe këngetarët janë më të goditurit nga kjo situatë. Do t’ja dalim. Po merresha me një këngë të re, me dy video- klipe të reja. Për dy këngë të reja që i kam gati dhe pranvera do më gjente me dy- videoklipe dhe isha në një fazë prodhimtarie”,-shprehet Tarifa.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje