Tag: ditelindja

Këngëtarja e njohur feston ditëlindjen në izolim: Pranvera do më gjente...

Këngëtarja Eneda Tarifa ka fatin të festojë ditëlindjen e saj në karantinë. Ne nje lidhje me Nws 24, ajo ka treguar se pranvera do...

VIDEO/95-vjeçarja merr surprizën për ditëlindje, të gjithë respektojnë distancën sociale

Planet e 95-vjeçares Kathleen Byrne për të parë miqtë dhe familjen e saj të Shtunën duhej të anulloheshin për shkak të shqetësimeve me koronavirusin. Por...

FOTO/Moderatorja mesazh të fortë në ditëlindjen e saj: 40 vjetori në...

Moderatorja Fiori Dardha ditën e sotme sot bën 40-vjeç, por mesa duket do te kaloje nje ditelindje ndryshe. Mirëpo ndryshe nga herët e tjera ajo...

FOTO/Françeska mbulon me mijëra euro njeriun e saj më të shtrenjtë:...

Ish-banorja e Big Brother Françeska Jaçe ka surprizuar njeriun e saj të shtrenjtë, babin për ditëlindje. Jaçe, e cila njihet per jeten e luksit,...

VIDEO/Viti i brishtë, dhe këngëtari i njohur shqiptar feston ditëlindjen 1...

Viti i Ri 2020 është vit i brishtë që do të thotë se në vend të 365 ditëve të zakonshme, këtë vit kemi një...

Kadare feston sot 84-vjetorin e lindjes, ripropozohet sërish për çmimin “Nobel”

Shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, sot feston 84-vjetorin e lindjes. Ndërkaq Akademia e Shkencave ka mbledhur sot tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku...

FOTO/Dorëzohet Anjeza Shahini, në 1 vjetorin e lindjes së vajzës publikon...

Këngëtarja Anjeza Shahini nuk ka shumë që eshte bere nënë, lajm te cilin e beri publike asokohe ne rrjetet sociale. Pavaresisht mesaj, ajo është përpjekur...

“29 vjet Partia Demokratike”/Berisha tregon arritjet e partisë: Domosdoshmëri përmbysja e...

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar me disa fjalë të ndjera  sot 29-vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në një mesazh në...

Ditëlindja e 29-të e PD, Basha: Jemi partia e shpresës, shqiptarët...

Në ditëlindjen e 29 të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka përcjellë mesazhin se kjo parti ia dalë të jetë partia e shpresës. "Kjo është...

VIDEO/Dikush nuk e harroi 80-vjetorin e të madhit Gëzim Kruja, Zef...

Këtë javë ka pasur 80-vjetorin e lindjes, Mjeshtri i Humorit, Gëzim Kruja. Edhe pse pa bujë,  ditëlindja e një kolosi të humorit shkodran dhe...