Dalin shifrat per Italine, mbi 700 viktima 24 oret e fundit

Ndaje

756 persona kane humbur jetën në 24 orët e fundit në Itali, duke rënduar edhe më shumë bilancin e viktimave por nderkohe shifra eshte ne nje diference te ndjeshme me ato te dy diteve te fundit.

Sipas buletinit të Mbrojtjes Civile Italiane, numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.799 raste, ndërsa rritje me 5,64% kanë pësuar edhe të infektuarit e rinj, që vetëm në 24 orët e fundit janë plot 5217 persona duke e çuar në 97689 numrin total të të prekurve.

Numri i të shëruarve ështe 13.030 ose 646 më shumë se 24 orë më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje