Rumania vendos karantine per udhetaret nga Italia

Ndaje

Karantinë e detyrueshme 14-ditore, edhe nëse për momentin nuk jeni i sëmurë ose asimptomatikë, për ata që kthehen nga zonat e prekura në rajonet Lombardi dhe Veneto ose për ata që kanë kaluar nëpër ato komuna.

Kjo është ajo që ka vendosur Ministria Rumune e Shëndetësisë. Rumania vendosi karantinën për shkak të fluksit të madh të njerëzve midis dy vendeve. Përmes një postimi në Facebook, ministria tha se “të gjitha rastet e dyshuara do të raportohen menjëherë në departamentet e shëndetit publik”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje