Shifra nga Emiratet e Bashkuara Arabe nuk pritej

Ndaje

Emiratet e Bashkuara Arabe kane habitur me shifrën e konsiderueshme që ka vendosen të japin për Shqiperinë në kuadër të procesit të rindërtimit.

Ky vend konfirmoi në konferencën e donatorëve se do të japë 70 milione euro në total për projektet që do realizohen në qarqet e dëmtuara nga tërmeti.

Përfaqësuesi i Emiratëve të Bashkuara Arabe tha se me ketë shumë do të ndërtohen 2 mijë shtëpi nga 11 mijë që rezultojnë në total të pabaueshme.

Ndërkohë një tjetër vend arab,  Katari bëri të ditur se do ti japë Shqiperisë 5 milione dollarë ndihma.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje