Kujtim Gjuzi: Kjo eshte lidhja e gjakut e Edi Rames me Tropojen!!

Ndaje

Deputeti i Partise Konservatore Kujtim Gjuzi ka mbajtur nje fjalim sot ne Parlament ku nder te tjera kritikoi Ramen per debatin qe beri me kolegen e Gjuzit, Rudina Hajdari.

Gjuzi tha se Rama ofendoi patrioten e vet Rudina Hajdari. “Se Rama eshte nga Laberia, nga Mirdita por ju nuk e dini se ai eshte edhe nga Tropoja. Vete babai i Edi Rames, Kristaq Rama ka deklaruar ne Tropoje me 1977 se eshte nip i Tropojes.

Nuk kam asgje me Kristaqin vetem se firmoste me lehtesi denimet me vdekje kur ishte ne kryesine komuniste te Kuvendit Popullor.”

Gjuzi njihet per deklaratat e tij kontraverse por ne fakt me 1977, Kristaq Rama ka mbajtur nje fjalim ne Tropoje me rastin e inagurimit te monumentit ne varrezat e deshmoreve ne kete qytet, monument qe eshte krijuar dhe realizuar nga Kristaq Rama. Ne fakt nuk ka asnje lidhje tjeter.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje