Mori Edi Ramën në filmin e ri, Ermal Mamaqi: Më prishi punë, shteti më kontrollon më shumë

Ndaje

Në datën 29 janar në Pallatin e Kongreseve pritet të mbahet premiera e filmit “I Love Tropoja”. Ajo që është përfolur më shumë kohët e fundit është fakti që Edi Rama eshte pjese e filmit dhe luan rolin e dajes se Ermal Mamaqit.

I ftuar në emisioni “ThumbOn” në TV Ora, Ermal Mamaqi ka foli më gjatë për pjesëmarrjen e kryeministrit në këtë film.

Fatma Haxhialiu: Po me Ramën ndodhi ndonjë gjë në sheshxhirim?

Ermal Mamaqi: Ndodhi që njerëzit u habitën që ai erdhi dhe e bëri tekstin siç e kishim programuar ne. Kur po ja prezantoja rolin ishim diku. Po ia lexoja dhe në tekst është një frazë që ky i thotë dikujt: Edhe unë nuk i kam qejf brekët. Ia thashë dhe po prisja reagimin e tij.

“Qenka e fort tha”. 

U habita dhe i thashë me vërtet do e bësh dhe më tha po mo qenka shumë e bukur.  Nuk e ndryshoi tekstin, as e zgjati!

Aulona Musta: Tani i bie që sa të jetë Rama kryeministër i ke të gjitha të sigurta, nga taksat dhe detyrimet.  

Ermal Mamaqi: Përkundrazi! Mendova do kemi ndonjë suport nga shteti, ndonjë lehtësi nga Pallati i Kongreseve.  Zero, zero. Sepse thonë, ja ia kanë dhënë ngaqë është ai aty. 

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje