Tag: filmi

Ende nuk ka përfunduar pandemia, realizohet filmi i parë për koronavirusin

Gjatë kohës që koronavirusi nisi të pushtonte titujt kryesor të mediave, por përpara se jeta të bllokohej totalisht, një regjisor i pavarur konceptoi, xhiroi...

Deklarata ngacmuese e Rudina Magjistarit për rolin e Ramës: Për një...

Jehonë e madhe eshte duke iu bërë filmit të ri të Ermal Mamaqit "I love Tropoja", një film i cili per disa dite me...

VIDEO/Kryeministri shfaq aftësi të mira në aktrim, Rama vjen me fjalor...

Kryeministri Edi Rama është padyshim nje artist, i cili per te aktruar dhe bere art e gjen kurdohere kohen. Ai eshte dhe një ndër aktorët...

Mori Edi Ramën në filmin e ri, Ermal Mamaqi: Më prishi...

Në datën 29 janar në Pallatin e Kongreseve pritet të mbahet premiera e filmit “I Love Tropoja”. Ajo që është përfolur më shumë kohët...

Neritan Liçaj: Unë, Enver Hoxha i parë në film, ju tregoj...

Aktori i njohur rrëfen përjetimet e diktatorit në filmin “Gjirokastra”, bazuar në historinë e shkruar nga Ismail Kadare. Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në...

VIDEO/Edhe Joeli pjesë e filmit të dytë, Ermal Mamaqi zbulon një...

Edhe pak ditë na ndajnë nga premiera e filmit të dyte te Ermal Mamaqit. Në 29 Janar pritet të të publikohet gjithe filmi. Gjatë këtyre...

Nuk u pagua për episodet e fundit, aktori i njohur hedh...

Aktori i njohur turk, Erkan Petekkaya, personazhi kryesor në serialin “Fate të kryqëzuara”, pak kohë më parë hodhi në gjyq kompaninë e serialit “Endemol...

FOTO/Me një video nga kinemaja, Arbana Osmani zbulon se çfarë po...

Bes Kallaku muajin që lamë pas solli projektin e tij kinematografik me titull ‘Falco’, i cili sipas tij ishte një pasqyrim i realitetit shqiptar. Pavarësisht...

FOTO/Rival me “Dy Gisht Mjaltë”, Elvana Gjata uron Bes Kallakun...

Elvana Gjata ka qënë protagoniste në filmin e Ermal Mamaqit "Dy Gisht Mjaltë", i cili rezultoi i sukseshem dhe tashmë ka shkuar pertej oqeanit...

VIDEO/Shumë pranë premierës së filmit, Bes Kallaku vë në siklet me...

Bes Kallaku ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit një tjetër moment nga prapaskenat e komedisë që pritet të lançohet shumë shpejt në të gjitha...