Kompania e ndërtimit siguroi kontratën e punesimit për Endrit Doklen

Ndaje

Një kompani ndertimi siguroi një kontratë punë për Endeit Doklen, një kriter për gjykatën që ta lirojë, njofton news24.

Mateo Konstruksio. Ka siguruar punësimin pëe 1 vit me të drejtë ripersëritje pas 3 muaj provë. Po ashtu do paguhen edhe sigurimet.

Dokle do të paguhet 35000 lekë në muaj, një pagesë minimale për të peeballuar një jetë modeste, tani paa daljes nga burgu.

Dokle ka qënë dënuar edhe 16 vjet burg për drejtimin e trafikut të drogës nga qelia.

Skenari i nxjerrjes nga burgu është i ngjashëm me atë të Lultim Berishës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje