Organizata Politike: “Samir Mane vodhi festat e minatoreve”

0Shares
0

Nje grup te rinjsh, anetare te Organizates Politike varen sot nje banderole ne fasaden e Pallatit te Kultures ne Tirane ne te cilin shkruhej “Samir Mane shtyp punetoret”.

Ky veprim proteste eshte ne vijim te parullave qe jane shkruar ne disa rruge te Tiranes me te njejten permbajtje. Samir Mane eshte milioneri me i madh shqiptar me biznese ne disa dege te ekonomise dhe mbi 10 mije te punesuar ne ndermarrjet e tij.
Se fundinai ka regjistruar konflikte me minatoret ne minieren e kromit ne Bulqize, ku zotrron rreth 80 per qind te rezervave.

Detajet e Organizates Politike:

Para pak minutash aktivistët e Organizatës Politike kanë varur në tarracën e Pallatit të Kulturës të vërtetën e madhe të kësaj kohe: Kryeoligarku Samir Mane shtyp minatorët!

Për minatorët e Bulqizës nuk ka festa. Ata janë të hequr nga puna dhe të kërcënuar në masë. Samir Manja ka në xhep të gjithë pushtetarët, por nuk mund t’ua mbyllë gojën qytetarëve të vetëdijshëm të Shqipërisë.

Ne nuk do të lemë gur pa lëvizur dhe sakrificë pa bërë që të vendosim të drejtën e minatorëve në vend dhe luftuar oligarkinë që na ka zënë frymën.

Poshtë kryeoligarku!

Rrofshin minatorët!

#BojkotoSamirMane

Për shtypësin e minatorëve nuk do të ketë qetësi. Edhe në ëndërr do t’ia nxjerrim emrat e minatorëve që ka lënë pa punë…

Publiée par Organizata Politike sur Mercredi 25 décembre 2019

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje