Kryente vjedhje te Ujësjellësi në Librazhd, procedohet shefja e financës

Ndaje

Shefja e financës së Ujësjellës Kanalizimeve në Elbasan është proceduar penalisht. Burime zyrtare konfirmojnë se 35-vjeçarja dyshohet se ka abuzuar me fonde të kësaj shoqërie.

“A. S., 35 vjeçe, banuese në Librazhd, me profesion shefe finance pranë shoqërisë të Ujësjellës Kanalizimeve, dega Librazhd, pasi dyshohet se ka abuzuar me fonde të kësaj shoqërie”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ajo akuzohet për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe ” Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën”.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje