VIDEO/”Pini urinën tuaj”, Madonna bën sugjerimin e çmendur, sa e mundur është shkencërisht

Ndaje

Madonna (61 vjeç) aktualisht  është në turneun e saj ‘Madame X’. Por ylli i popit është aktive në rrjetet sociale ku ka postuar një video në të cilën tregoi se si rikuperohet nga lodhja me banjë të akullt.

Por ajo që ka çuditur fansat dhe ndjekësit, eshte kur Madonna u sugjeron të pijnë një filxhan urinë, pasi sipas saj, rigjeneron lëkurën dhe çlodh muskujt.

https://www.instagram.com/p/B4_ABoOhIBC/

Këngëtarja ka shokuar të gjithë teksa ka pirë filxhanin dhe nuk kanë  ngurruar mesazhet ndaj saj, ku shumica e quajnë të çmendur.

Por a ka të drejtë Madonna me sugjerimin e saj pak të guximshëm? Në Ftesë në 5, u diskutua lidhur  me këtë veprim, dhe dietologet dhe dermatologet shpjegojnë se nuk ka asnjë studim që të mbështesë pirjen e urinës. Kjo pasi ato mbajnë toksina dhe në 90% mund te dëmtojnë organizimin per shkak të baktereve.

//KB/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje