Feste te stadiumi kombetar me emer aeroporti, publikohen formacionet e Shqiperise dhe Frances

Ndaje

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës e vlefshme për eliminatoret e Europianit fillon ne 20.45. Edhe pse llogaritë e kualifikimeve janë mbyllur në këtë grup, kjo përballje pritet të jetë me interes per shkak te nivelit tenn Bklartevte lojes qe pritet te shikojne tifozet.

Kombetarja shqiptare e Edi Rejës do të kërkojnë të debutojnë në mënyrë dinjitoze në stadiumin e ri, përballë kampionëve në fuqi të Francës.

Të dy teknikët kanë bërë publike formacionet zyrtare. Nuk mungojnë surprizat, teksa bie në sy aktivizimi nga minuta e parë e mesfushorit Kristi Qose, teksa është ulur në stol Ledjan Memushaj. Për sa i përket “gjelave”, trajneri Deshamp, nuk ka preferuar nga minuta e parë yllin e PSG-së, Kilian Mbape, ndërkohë në formacion janë emra të tjerë të mëdhenj Si Varan, Grizman, Zhiru…

SHQIPËRIA: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj. Trajner: Edi Reja.

FRANCA: Mandanda, Kimpembe, Varan, Lengle, Grizman, Zhiru, Toliso, Sisoko, Ben Jeder, Dubo, Mendi. Trajner: Didie Deshamp.

Gjyqtarë: Slavko Vinçiç, Tomaz Klançnik, Andraz Kovaçiç, Nejc Kajtazoviç (i katërt)

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje