LAJMI I FUNDIT/ Meta niset me urgjencë drejt Durrësit, takim me Prefektin për pasojat e tërmetit

Ndaje

Presidenti i Republikës Ilir Meta është nisur drejt qytetit të Durresit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit. Per pak minuta pritet te jetë në Prefekturën e Durrësit, ku do të zhvillojë një takim me Prefektin Roland Nasto për tu njohur në detaje me pasojat që shkaktoi tërmeti.Deri më tani sipas raportimeve dëmet janë të shumta.

Në spitalin e Traumës në Tiranë janë mbi 40 persona të cilët janë shoqëruar për të marrë ndihmën e parë shëndetësore.

Ndërkohë që raportohen dëme të shumta materiale në banesa dhe sidomos në pallate.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje