FOTO/Në një lidhje me Eni Koçin, Genc Prelvukaj merr dhe pasaportën shqiptare

Ndaje

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj ka ndarë me ndjekësit një lajm të gëzueshëm për të. Kengetari nga Kosova ka njoftuar se ka marrë nënshtetësinë shqiptare, ku së fundmi ka në dorë dhe pasaportën shqiptare.

Prej kohësh,  Genci ka dashur të jetë pjesë e shtetit shqiptar. Për ndjekësit ai ka treguar dhe historine me te parët e tij, të cilet e kanë pasur pasaportën shqiptare. Genci ka shkruar se ai nuk e ka marrë vetëm si dokument udhëtimi, por është diça më shumë, është shpirtërore.

Prelvukaj ka kohë që tashmë edhe është i fejuar me një vajzë nga Shqipëria, me këngëtaren Eni Koçi dhe ky eshte një hap tjetër në jetën e tij.

Ne shtepine tone ky dokument mungoi per 100 vite rresht. I fundit qe e kishte, ishte stergjyshi Mehmeti. Per mua, ky…

Publiée par Genc Prelvukaj sur Vendredi 20 septembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje