Tag: pasaporta

Rikthehet shqetësimi i vizave, Parlamenti holandez i shqetësuar për skemën e...

Rikthehet sërish shqetësimi per heqjen e vizave per Shqiperine. Flitet për katër grupe parlamentare në Holandë te cilat kanë kërkuar informacione nga Komisioni europian...

Vendimi i qeverisë, nga Janari gjyqtarëve u hiqen pasaportat VIP

Me nje vendim të qeverisë, nga janari 2020 gjyqtarët nuk mund të udhëtojnë jashtë vendit me pasaporta shërbimi sipasojë e një vendimi të qeverisë...

FOTO/Në një lidhje me Eni Koçin, Genc Prelvukaj merr dhe pasaportën...

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj ka ndarë me ndjekësit një lajm të gëzueshëm për të. Kengetari nga Kosova ka njoftuar se ka marrë nënshtetësinë...

Bllokimi i 350 pasaportave diplomatike, padi për Cakajn e qeverinë: Na...

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve ka paditur qeverinë pas vendimit për heqjen e pasaportave diplomatike duke kèrkuar rikthimin e tyre. Mësohet se padia është dorëzuar sot...

Skandal me pasaportat në Ministrinë e Jashtme. U transportuan në çanta...

Policia greke e Kakavijës ka bllokuar një numër të madh të pasaportave të reja të emigrantëve shqiptarë në vendin fqinj, që ishin dërguar nga...

Skadimi i kartave të identitetit, Lleshaj kujton qytetarët

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka rikujtuar dhe njëherë qytetarët për të mos neglizhuar rifreskimin e...

Vasili: T’i bllokohet pasaporta Ramës, mund të ikë si Gruevski

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka një kërkesë për Prokurorinë. Në një reagim për rrjetet sociale, Vasili shkruan se Prokuroria duhet t'i...

FOTO/Ditë e lumtur për çiftin e këngëtarëve, zyrtarisht shtetas shqiptarë

Këngëtarët e njohur nga Kosova, Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë bërë shtetas shqiptarë. Në një postim në InstaStory, Roberti ka nxjerrë pasaportat e të...

DETAJE & SKEMA/ Super Operacion, si pajiseshin me pasaporta false të...

Detaje të reja dalin në dritë nga rrjeti kriminal që dërgonte klandestinë nga Shqipëri për në SHBA dhe në Kanada. Qytetarët paguanin nga 15...

Falsifikimi i pasaportave biometrike: shqiptarët bien pre e vjedhjes së identitetit

Personat që kanë probleme me drejtësinë në vendet e BE-së ose janë dëbuar nga zona 'Schengen,' vjedhin identitetin e bashkëqytetarëve të tyre për të...