Policia masakron gazetarin, Vokshi reagon ashper

Ndaje

Ish – deputetja e PD Albana Vokshi ka reaguar ashper sot ne lidhje me dhunën policore ndaj gazetarit Enver Doçi.

Deklarata e Vokshit:

Dënoj me forcë dhunën policore ndaj gazetarit të News 24 Enver Doçi.
Dhuna shtetërore ka dal jashtë kontrollit. Pasi dhunuan gjatë gjithë natës dhe ditës së sotme qytetarët, tashmë rradha i erdha punonjësve të medias në krye të detyrës.
Ky është regjimi kriminal i Edi Ramës, që po tregon fytyrën e vëretët nga ora në orë. Kjo është Policia Politike dhe Kriminale e Edi Ramës.
Refuzoni dhunën shtetërore. Braktiseni Edi Ramën, njëriun që për pushtet personal ka vendosur të dhunojë liritë dhe të drejtat e qytetarëve shqiptarë, të dhunojë brutalisht lirinë e medias dhe të drejtën e informimit.
Mos u trembni! Regjimi është drejt fundit. Rezistoni, bashkohuni me njëri tjetërin.
Të bashkuar do ta mposhtim dhunën shtetërore.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje