Tag: Albana vokshi

‘20 milionë euro për inceneratorin e Fierit, por ai nuk ekziston’,...

Partia Demokratike ka vazhduar me denoncimet se si qeveria e Edi Ramës po jep lek për inceneratorët që nuk ekzistojnë dhe nuk jep para...

PD monitoron shkollat: Java e parë një dështim, çfarë ndodh me...

Java e parë e shkollës, dështim i paralajmëruar i qeverisë, thekson PD, e cila pas monitorimit ka dhene rezultatet. Sipas Albana Vokshit, ne shkollat...

PD pranë 100 familjeve rome në Durrës të braktisur nga qeveria...

Përfaqësuesja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, u takua me banorë të komunitetit rom në Durrës, të cilët kanë shprehur revoltën e tyre për braktisjen...

“Rama fshihet pas grave për të ruajtur listat e mbyllura”, deklarata...

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se kryeministri Edi Rama për të ruajtur pushtetin me lista të mbyllura, po fshihet pas grave me...

PD publikon faturat: 10 milionë euro të paguara kundër ligjit për...

Partia Demokratike denoncon me dokumenta Edmong Begon, per 10 milionë euro të paguara kundër ligjit si nënkontraktor për punimet në autostradën Tiranë - Elbasan,...

Denoncimi: Vatër e rrezikshme e Covid te Kujdesi Shëndetësor në Berat,...

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, denoncon në ‘Facebook’ se Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Berat është një vatër e re e koronavirusit. Urdhëri për mbylljen e...

Maturantët vijojnë në provim, del teza e Matematikës, Vokshi: Kush e...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka publikuar në llogarinë e saj foto të tezës së provimit të Matematikës për maturën. Në një kohë...

Mësuesit ende pa paga, reagon Albana Vokshi: Paguaji mësuesit Besa

Sot është data 8 qershor dhe ka ende mijera mesues qe ende nuk kanë marrë ende pagat. Ish-deputetja i ka kerkuar ministres te paguaje mesuesit. Ne nje...

“Dorëheqja e Shahinit”/Ish-deputetja e PD: Nuk mund të fshihet pas shkarkimit...

Ish-deputetja Albana Vokshi mbeshtet kerkesen e te rinjve demokrate per doreheqjen e Besa Shahinit pasi protestuan para Ministrise se Arsimit. Vokshi shkruan se heshtja...

Vokshi: Ardi Veliu, zemerim i madh me Drejtorin e Policise, Rama...

Ish deputetja Albana Vokshi tha sot se shqiptaret kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut ndersa Edi Rama hesht pasi eshte peng i urdhrave të paligjshëm...