LAJM I FUNDIT/Gruevski i shpëton ekstradimit

Ndaje

Gjykata e Budapestit në Hungari ka vendosur të mos ekstradojë ish-kryeministrin Nikolla Gruevskin.

Kujtojmë se ai u arrestua mëngjesin e sotëm,pas kërkesës së gjykatës.

Maqedonia e Veriut kërkoi ekstradimin për vuajtjen e dënimit me burg prej dy vjetësh për lëndën e PSP “Tanku”. Si dhe ngjarjet e përgjakshme në Kuvend për të cilët dyshohet se ka qenë organizator.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje