Pse nuk u futem ne zgjedhje? Basha tregon arsyen madhore

Ndaje

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi sot se ne takimin me gazetaret se te gjitha sondazhet e tregonin opoziten fituese ne zgjedhje por tha Basha, transformimi i sistemit, ishte arsyeja pse s’kam pranuar këshillën e miqve për t’u futur në zgjedhje, megjithëse sondazhet nga favorizojnë

Deklaratat e Bashes:

“ Kjo nuk është luftë për pushtet dhe për karrige. Është luftë për transformim që të ndryshojmë këtë sistem të qelbur. Nëse do të ishte luftë për pushtet e karrige, do të kalonim nga një krizë tek tjetra.
Prandaj nuk kam dëgjuar këshillat e disa miqve që të hyjmë në zgjedhje, megjithëse sondazhet na favorizojnë. E vetmja rrugë për ta ndaluar këtë për çdo ymër lalë t’i shtrijmë dorën një ymer lale, për çdo shullaz, nja antishullaz, për cdo avdylaj një anti-avdylaj. Por këto nuk do të ishin zgjedhje, do të ishin luftë mes bandave”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje