Vasili: Vjedhje gjigante me tenderin e Unazës së Re, prokuroria të hetojë

Ndaje

Kreu i grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili e konsideron vjedhje gjigante dhe kriminale tenderin për ndërtimin e rrugës së Unazës së Re, duke kërkuar nga Prokuroria që të hetojë rastin.

Vasili:

Vjedhje gjigande dhe kriminale me tenderin e rruges te Unaza e Re,prokuroria te mos behet pale me megahajduterine.

Tre tendera per 2.2 km rruge,40 milion euro per 2.2 km rruge nga Pallati me Shigjeta tek sheshi Shqiponja.

Dhe ne cdo oferte vetem dy konkurues dhe gjithmone i dyti nga konkuruesit e ka oferten ZERO lek.

Pra gara ishte shitur ne menyren me te turpshme dhe me korruptive.

Nje korrupsion i tille i pafytyre eshte kaq i qarte,kaq kriminal,kaq i pacipe sic eshte fytyra e hajduterise se cfrenuar te kesaj qeverie dhe ketij kryeministri.

Tenderi i vjedhur dhe i manipuluar sheshit,cmimi me shume se 18 milion euro per km,tre oferta me ZERO lek,si s’ka turp Prokuroria qe hesht eshte qartesisht pale me kete vjedhje te qeverise.

Prokuroria duhet te kishte filluar me kohe hetimin kryesisht pas denoncimeve publike me dhjetra fakte skandaloze.

Prokuroria te ndahet nje here e mire sa s’eshte shume vone nga vjedhja kriminale e qeverise.

Te nderuar qytetare me poshte keni faktet qe flasin vete dhe le ti shohe edhe prokuroria:

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje