FOTO/Për të ardhur keq, gjendet një delfin i ngordhur në Ksamil

Ndaje

Një delfin i ngordhur është gjetur në bregdetin e Ksamilit në Sarandë.

Delfini është gjetur nga pushues të zonës.

Nuk dihen ende shkaqet e ngordhjes së delfinit, por siç duket edhe nga fotot ai është i dëmtuar, çka lë të kuptohet se mund të ketë rënë pre e ndonjë gjuetie të paligjshme.

Pak kohë më parë disa delfinë u shfaqën në bregdetin e Durrësit.

Delfini njihet si një specie jo agresiv dhe ajo është e rrallë në ujërat e Adriatikut dhe Jonit.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje