Protesta para Kuvendit për mbrojtjen e Teatrit, qytetaret ne krah te artit

Para palrlamentit ka nisur protesta e qytetarëve kundër projektligjit që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar dhe që pritet të miratohet nga mazhoranca.

Te gjithe e shohin kete si nje kauze qe u takon te gjitheve sepse Teatri eshte i te gjitheve dhe toka ku ngrihet eshte publike.

“Kemi ardhur per mbeshtjen e kultures sone. Do te mbeshtesim deri ne fund mbrojtjen e vlerave kulturore te kryeqytetit”- thone qytetaret.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje