Shqipëria krah SHBA, Francës dhe Britanisë, Presidenti Meta: Mbështesim ndërhyrjen ushtarake në Siri

Ndaje

Presidenti Ilir Meta reagon në mbështetje të sulmit ushtarak në Siri. Ai deklaron se Shqipëria është në krah të aleatëve dhe mbështet me vendosmëri Presidentin Trump.

“Mbeshtesim nderhyrjen ushtarake te SHBA, Frances e Britanise ndaj arsenalit kimik te regjimit kriminal te  Asadit. Jemi ne krah te aleateve tane dhe mbeshtesim vendosmerine e Presidentit Trump ne mbrojtje te jeteve te njerezve, te te drejtave te njeriut dhe te cdo veprimi i cili jo vetem ndeshkon akte barbare por krijon me shume siguri dhe stabilitet ne mbare boten”, shprehet Meta.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje