Presidenti Meta takon Ministrin e Jashtëm të Finlandës

Ndaje

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare dyditore në Prishtinë  është takuar me Ministrin e Jashtëm të Finlandës, Timo Soini. Gjatë takimit Presidenti Meta u shpreh i kënaqur që një vend si Finlanda ka treguar vëmendje të vazhdueshme për rajoni tonë dhe për Kosovën në veçanti. Duke i uruar ministrin finlandez për festën e 100-vjetorit të shpalljes së pavarësisë, Meta ka theksuar se do të vijojnë bashkëpunimet në aspektin ekonomik dhe në  fushën e turizmit, pasi një marrëdhënie e tillë krijon mundësi dhe zhvillim më të shpejtë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje