Tag: falimentim

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...

KESH po falimenton?! Raporti i KLSH: Humbjet llogariten në miliona euro

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare po shkon drejt falimentimit, madje rrezikohet edhe vendosja e sekuestros së llogarive të saj nga kreditorët. Raporti i Kontrollit të Lartë të...

TABELA/ Më shumë biznese mbyllen se hapen, vjet falimentuan 3300 subjekte

Për herë të parë në historinë e tranzicionit, numri i bizneseve të mbyllura ia ka kaluar subjekteve të reja që hapen. Gjatë vitit të kaluar...

Dibër, falimentojnë kultivuesit e qershive

Tonelata qershi varen në degët e pemëve në Dibër. Por fermerët nuk po shesin mallin ose një pjese e tij iu blihet me çmim...

ALARMI/ Biznesi i fasonëve drejt falimentimit

Fabrikat e tekstileve dhe këpucëve po përballen me një hendek të fuqisë punëtore. Numri i kontratave të reja po rritet, por gjetja e punonjësve...

Gulf vodhi qytetarët në miliona euro, Gjiknuri: Na mashtroi, nuk është...

Tatimet, Policia dhe Prokuroria janë vënë në ndjekje të të gjitha aseteve të Gulf, prona dhe llogari bankare. Përveç kërkimit policor për menaxherët e...

TABELA/ Të vetëpunësuarit në krizë, 16 mijë prej tyre dalin të...

Ekonomia shqiptare dominohet nga sipërmarrjet e vogla, ndërsa shqiptarët kanë parë si alternativë punësimi,  vetëpunësimin. Por, vetëpunësimi në Shqipëri duket se ka filluar të tkurret,...

DENONCIMI/ Me presion tatimor qeveria po falimenton kompaninë e vetme shqiptare...

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka nisur ditën e sotme me denoncimin për falimentimin sipas tij nga qeveria të të vetmes kompani celulare shqiptare. Sipas...