Tag: besnik mustafaj

Analiza e Mustafajt: Vendi do të shkojë në zgjedhje në pranverën...

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në News 24, u shpreh besimplotë se palët do të gjejnë gjuhën e përbashkët për të bërë...

Mustafaj: Zgjedhjet e parakohshme lehtësojnë plotësimin e kushteve

Analisti Besnik Mustafaj, tha sot se zgjedhjet e parakohshme do të ishin një fillim I mirë oër plotësiminve kushteve gjermane për integrimin në BE....

FOTO/Besnik Mustafaj nderohet me çmimin prestigjioz në Itali, ja cili është...

Shkrimtari shqiptar Besnik Mustafaj ishte mysafir i nderit në edicionin e 46-të të ndarjes së çmimit "Flaiano Literary", mbi krijimet në italisht, nje event...

Mustafaj: Rama do urdheroje KQZ te manipuloje pjesemarrjen ne 45%

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur rreth situatës së votimeve në këto zgjedhje lokale. Ndër të tjera gjatë fjalës të tij Mustafaj tha se Rama...

Besnik Mustafaj per arrestimin e Mustes: Shembull i terrorit selektiv qe...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Besnik Mustafaj e ka konsideruar arrestimin  w Suela Mustes si shembull te terrorit selektiv te qeverise. Ne nje postim...

Besnik Mustafaj: Kundër kujt konkurron PS-ja, pse do e hapë fushatën...

Besnik Mustafaj duke folur sot në “News 24” tha se situata në vend është kritike dhe nevojitet zgjidhje e menjëhershme. “Nuk mund të presë Shqipëria...

‘Dialogu i kryeministrit’/ Mustafaj: Letrat e Ramës, komedia cinike e rradhës

Ish-deputeti i PD Besnik Mustafaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” në News 24 është shprehur se, kryeministri Edi Rama nuk dëshiron dialog, por...

“Dialogu qeveri- opozitë do të vijë, por sa më larg aq...

Analisti Besnik Mustafaj mendon se zgjidhja e situatës do të vijë por në pikën e fundit e sipas tij, sa më larg të jetë...

Mustafaj: Parlamenti ynë është në gjendje asfiksie

Ish-ministri i Jashtëm në kohën e Sali Berishës, Besnik Mustafaj, ka deklaruar në rubrikën “Opinion” në studion e News 24 se qeveria nuk do...

Mustafaj promovon romanin në italisht me 2 ambasadorët italianë

Botimi në italish i romanit të Besnik Mustafaj u prezantua në librarinë Adrion, që ndodeht në qendër të Tiranës, Bashkë me autorin ishin edhe Ambasadori i Italisë në...