Tag: zvicer

FOTO/Fabrika pësoi defekt, i gjithë qyteti mbushet me flokë dëbore prej...

Banorët e Oltenit, midis Zyrihut dhe Bazelit, u tronditën shumë kur pluhuri i mirë i cokollates filloi të binte ne forme dëborë rreth tyre,...

Morën kredi si të goditur nga pandemia, arrestohen 5 mashtruesit shqiptarë

5 persona ne  Zvicer yshohet se kanë marrë kredi të njohura si “COVID”, të cilat arrijnë shumën prej disa qindra mijë frangash, transmeton albinfo.ch....

Burg përjetë shqiptarit në Zvicër, aksidentoi për vdekje një grua pas...

Një i ri nga Kosova është dënuar me burg përjetë pasi aksidentoi për vdekje një grua në Zvicër. Prokurori publik në procesin që u zhvillua...

SHOKUESE/ Shqiptari ther për vdekje gruan në Zvicër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, me protagonistë shqiptarët. Një nënë e katër fëmijëve u vra nga bashkëshorti i dhunshëm në apartament,...

Zvicër/ Goditet për vdekje nga treni 17-vjeçari shqiptar

Një 17-vjeçar shqiptar nga Kosova është goditur për vdekje nga treni në Zvicër. Viktimë e aksidentit tragjik është Leon Sahiti nga Peja. Trupi i të...

Historia tragjike e shqiptares, masakrohet nga ish-i dashuri 60 vjeçar, flasin...

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në Kantonin e Zyrihut me protagonist një shqiptare. Mediat zvicerane shkruajnë për fatin tragjik të një...

Djalin ia mori lumi, apeli i babait: Të vendoset një gardh...

Një djalë vetëm 4 vjeç shqiptar humbi jetën në rrethana tragjike javën e kaluar në Zvicër, pasi rrëshqiti dhe ra në lumë. Ngjarja tronditi opinionin...

Tragjike në Zvicër, 4-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në lumë

Zenel M., një 4-vjeçar shqiptar  është gjetur i vdekur në lumin pranë parkut të lojërave ku ai u zhduk në Wildegg të Zvicrës. Djali ishte...

Shqiptarët kapen në kufirin zviceran me 2 kg kokainë, ja sa...

Dy shqiptarë u ndaluan në doganë të martën me mbi 2 kilogram kokainë, teksa po përpiqeshin të futeshin në territorin zviceran. Të dy burrat ishin...

Akuzat për mashtrim e vjedhje në Zvicër, thyen heshtjen reperja shqiptare

Loredana, bashkëshortja e reperit Mozzik, ka thyer heshtjen, pas ngjarjes së fundit ku është përfshirë. (kliko ketu).  Reperja ka vendosur të flasë, me gjithë dy...