Tag: uefa

Jo më tabu, UEFA zgjedh gjyqtarët shqiptarë në Europa League

Tashmë duhet të ndjehemi me fat, pasi sportistët tanë po trajtohen me shumë seriozitet në përfaqësimet e huaja. Qeveria e futbollit Europian, UEFA ka...

Shpresa ende për kualifikimin në Europian, Shqipëria mund të përfitojë nga...

Turqit gjenden në barazim pikësh se bashku me Francën dhe tashmë synojnë vendin e parë në grup, megjithatë presin njëkohësisht edhe një dënim nga...

Raporti konfidencial nga UEFA/Si u trukua ndeshja Kukësi-Kastrioti, reagon Gjici: Nuk...

Dy klube të tjera të Kategorisë Superiore akuzohen se janë përfshirë në trukimin e ndeshjes së vlefshme për javën e 36-të të kampionatit të...

Gjykata e Arbitrazhit fundos Skënderbeun, merret vendimi tronditës për skuadrën

Shuhen përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Europë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e...

Partizani e nis me këmbë të mbarë, rezultat premtues për kualifikimin...

Eshtë zhvilluar ndeshja e parë për skuadrën shqiptare, e vlefshme për ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa...

Gjyqi me UEFA, Skënderbeu del me njoftimin zyrtar: Kur njihemi me...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv do të marrë vendimin për skuadrën e Skënderbeut nga i cili  ka një efekt domino në të gjithë Superligën. Për të...

Cristiano Ronaldo nën hetim nga Uefa, cfarë rrezikon futbollisti portugez

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht nën hetim nga UEFA. CR7 akuzohet për sjellje të pahijshme për gjestin e tij që bëri në ndeshjen Juventus-Atletico Madrid...

FOTO/Hidhet shorti i UEFA Champions League, spikasin përballjet…

Eshtë hedhur shorteu i UEFA Champions League nga e cila do të ketë përballje vërtet interesante. Në njërën anë kemi derbin anglez mes Totenham dhe...

Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv në UEFA

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është zgjedhur anëtar i komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Presidenti Duka ka arritur të zgjidhet në Komitetin Ekzekutiv...

Iu gjetën shkelje, UEFA gjobit FSHF-në

Favorizimi i klubit të Tiranës për të luajtur në Kupat e Evropës në sezonin 2017-2018, i ka kushtuar shtrenjtë Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo pasi...