Jo më tabu, UEFA zgjedh gjyqtarët shqiptarë në Europa League

Ndaje

Tashmë duhet të ndjehemi me fat, pasi sportistët tanë po trajtohen me shumë seriozitet në përfaqësimet e huaja.

Qeveria e futbollit Europian, UEFA ka përzgjedhur sërish gjyqtarët shqiptarë për të vendosur drejtësi në një nga kompeticionet më të rëndësishme në Europë.  

Trupa me stemën e FIFA-s do të jetë të enjten në “Vodafone Park” për të gjykuar përballjen në Europa Ligë mes Beshiktashit dhe Slovan Bratislavës.

Mësohet se kryesori Enea Jorgji me anësorët Ridigert Çokaj dhe Rejdi Avdo kanë marrë vlerësimin e radhës nga organizmi europian i futbollit.

Ndërsa Eldorian Hamiti plotëson trupën e xhaketave të zeza, të cilët gjykojnë ndeshjen e dytë radhazi në këtë kompeticion.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje