Tag: turku

DETAJE/Akuzohet si pjesë e celulës terroriste, kush është bosi i mafies...

Policia e shtetit  zbuloi sot strukturën e një celulë të rrezikshme terroriste iraniane. Në një konferencë për media, kryepolici Ardi Veliu publikoi emrat e...

FOTO/Dollarë, euro dhe pulla vizash të falsifikuara, ndalohet turku në Kapshticë

Një shtetas turk është arrestuar sot nga policia kufitare në Kapshticë, duke sekuestruar edhe 5300 dollarë, 4095 Euro si edhe 350 pulla vizash të...

LAJM I FUNDIT/Laboratori i drogës në Has, gjendet i vdekur turku...

Turku i shumëkërkuar për laboratorin e drogës në Has, Nejdet Cesuroglu është gjetur i vdekur në Prishtinë. Sipas informacioneve, mësohet se Nejdet Cesuroglu është gjetur pa...

FOTO/Kush është shtetasi turk që mbeti i vrarë nga masakra në...

Janë bërë publike fotot e shtetasit turk i cili mbeti i vrarë së bashku me dy elbasanasit e tjerë në atentatin e djeshëm. I identifikuar...

VIDEO/Rrezikonte të binte në humnerë, policia ndihmon shoferin turk në Dibër

Policia Rrugore e Dibës në bashkëpunim me disa banorë të zonës, kanë ndihmuar dhe shpëtuar një drejtues kamioni i cili rrezikonte të binte nga...

Turkut i plotësohet dëshira, merr pasaportë shqiptare në moshën 90-vjeçare

Turku me origjinë shqiptare merr pasaportën "kuqezi" në moshën 90-vjeçare. Kjo është historia e Fikret Tevfik Oktay, qytetar turk nga Ankaraja por me origjinë shqiptare...