Tag: tetove

Horror në fshatin shqiptar, banorët tregojnë tmerrin: Ariu hap varret dhe...

Banorët e fshatit Shipkovicë të malësisë së Sharrit denoncojnë një situatë jo normale qè i duhet ta jetojnë çdo ditë. Disa dëshmitarë të rastit flasin...

Të shtëna me armë, vritet pronari i një pastiçerie

Pronari i një pastiçerie në Tetovë është vrarë mëngjesin e sotëm. Mediat fqinje raportojnë se një qytetar që banon në afërsi të vendit ka dëgjuar...

Tragjedi/ 10 të vdekur nga aksidenti në autostradën Shkup-Tetovë

Numri i viktimave ka arritur në 10, ndërsa më shumë se 20 persona janë dërguar në spitalet e Shkupit. Shkaqet ndonëse nuk dihen akoma, por...

Protesta dhe në Tetovë, studentët kërkojnë plotësimin e këtyre 13 kërkesave

Ndal korrupsionit, duam drejtësi, jashtë politika, poshtë nepotizmi. Studentët e Universitetit të Tetovës kanë shprehur përmes protestës pakënaqësinë e tyre për gjendjen në arsimin...

LAJM I FUNDIT/ Zbulohet një laborator droge në Tetovë

Një tjetër laborator droge është zbuluar në qytetin e Tetovës. Sot Sektori i punëve të brendshme të Tetovës, gjatë një kontrolli që ka kryer...

EMRI/ Tiranë, bllokohet llogaria me 400 mijë euro e shqiptarit nga...

Prokuroria ka bllokuar llogarinë bankare të një shqiptari nga Tetova, e cila ishte hapur në një bankë të nivelit të dytë në vendin tonë....

Zhduken 7 vajza brenda pak ditësh

Shtatë vajza nga rajoni i Shkupit dhe Tetovës janë zhdukur brenda pak ditëve. Bëhet fjalë kryesisht për vajza shqiptare, të moshave nga 11 vjeç...

DETAJE/ Tetovë, zbulohet laboratori më i madh “i drogës xhihadiste”

Prokurori i Përgjithshëm i Maqedonisë njoftoi se në Tetovë ishte zbuluar një nga laboratorët më të mëdhenj të Ballkanit në prodhimin e drogërave sintetike....

FOTO/ Noizy anulon koncertin në Tetovë, ja çfarë ndodhi me pronarët...

Reperi më i kërkuar shqiptar, Noizy kishte programuar për të performuar në Tetovë. Por vetëm pak orë më parë la njoftuar se ka vendosur...