Tag: Termeti ne tirane dhe durres

Veç Tiranës, banorët largohen edhe nga Durrësi, por nuk ka rrezik...

Vec Tiranës, banorët largohen edhe nga Durrësi, por nuk ka rrezik cunami Shumë nga qytetarët e Durrësit kanë lënë sot banesat pas një alarmi që...

Tjeter termet ne Tirane dhe Durres

Nje tjetër lëkundje e forte ka shkundur vendin.  Lekundja ka qënë e fortë me magnitude 5.4 balle e shkalles rihter nga matesit nderkombetare te lekundjeve sizmike. Lekundja ndodhi...

TERMETI/ Thumane, dyshohet viktima e pare e goditjes sizmike

Nje viktime eshte shenuar ne Thumane te Fushe Krujes ku nje e moshuar mbeti e vdekur nga shembja e baneses. Tre pallate jane demtuar rende...