Tag: Taksat

“Nuk ndryshohen taksat fshehurazi”, Gazetari ngre dyshimet: Këshilli Bashkiak i Tiranës...

Gazetari i njohur i ekonomisë Klodian Tomorri ka reaguar së fundmi duke bërë nje bilanc te asaj qe pritet të ndodhë me qytetarët e...

FOTO/”Po falimentojnë”, PD takon biznesin fason: Kemi program të qartë dhe...

Dorian Teliti dhe perfaqesues te PD kane zhvilluar takim me biznesin fason ku pasi jane njohur me problemet, kanë shpalosur programin e tyre për...

Arrestohet biznesmeni në Fier, nuk paguante taksat

Një biznesmen ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për “Fshehje e të ardhurave” dhe “Mospagim i taksave dhe tatimeve”. Burime zyrtare nga policia...

VIDEO/”Aksioni arbitrar ndaj bizneseve një dështim”, PD: Arkës së shtetit i...

Nga selia blu, Dorian Teliti foli për ekonominë duke u përqëndruar tek taksat, duke bërë dhe bilancin e investimeve. Sipas tij, qeveria ka dështuar me...

Reagim i ashpër nga Vasili: Edi Rama i gatshëm të shesë...

Ish-deputetit të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratës se, duke nisur nga 1 korriku, Prishtina zyrtare do të detyrohet të vendosë taksa...

VIDEO/Ish-deputetja sjell provat: Ja si bizneset në Shqipëri paguajnë më shumë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ditën e sotme ka sjellë provat me anë të të cilave provohet se bizneset shqiptare paguajnë më shumë taksa. Sipas Tabakut, taksa...

Video/PD:Katërfishimi i pikave të bastit, plan korruptiv për shtimin e milionave...

Jorida Tabaku, deputeta e partisë demokratike vjen në një deklaratë për mediat nga selia blu duke dënuar mos bërjen publike të dëmit që ulja...

Video/Berisha nxjerr emra në parlament, ja si ligji ul taksat 4...

Kanë nisur punimet në seancën plenare në kuvend. Fjalën e ka marrë ish kryeministri Sali Berisha, i cili ka folur duke i drejtuar pyetje...

RAPORTI i CIA/ Taksat dhe korrupsioni pengojnë investimet e huaja, 40%...

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës,...

BB zhvlerëson propagandën qeveritare: Rritja e taksave ka rritur varfërinë në...

Banka Botërore deklaron se sistemi i taksave në Shqipëri ka zhytur në varfëri mijëra qytetarë, pasi qeveria ja ka ngarkuar barrën fiskale qytetarëve të...