Tag: Taksat

Bashkia e Pogradecit përjashton nga taksat baret dhe restorantet me tavolina...

Bashkia e Pogradecit me vendim të Këshillit Bashkiak ka përjashtuar nga tarifat për hapësirat publike të gjithë baret dhe restorantet që operojnë në biznesin...

Plani i PD-së/Basha: Vendit i duhet një ndryshim, do ta heqim...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha shprehet se taksa progresive e aplikuar nga qeveria Rama ka dështuar këto 7 vite duke rrënuar shqiptarët. Në një postim...

Tabaku publikon tabelat që faktojnë rritjen e taksave: Skema ku bizneset...

Jorida Tabaku publikon tabelat ku deshmohet rritja e taksave per biznesin. Sipas ish-deputetes, për biznesin e madh tarifa Zoto është rritur mesatarisht me 15%,...

FOTO/Tabaku: Qeveria gënjen- në vend të lehtësojë biznesin, rrit taksat!

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku akuzon qeverinë se po gënjen njerëzit tani që ata kanë më shumë nevojë se kurrë për shtetin dhe se...

“Nuk ndryshohen taksat fshehurazi”, Gazetari ngre dyshimet: Këshilli Bashkiak i Tiranës...

Gazetari i njohur i ekonomisë Klodian Tomorri ka reaguar së fundmi duke bërë nje bilanc te asaj qe pritet të ndodhë me qytetarët e...

FOTO/”Po falimentojnë”, PD takon biznesin fason: Kemi program të qartë dhe...

Dorian Teliti dhe perfaqesues te PD kane zhvilluar takim me biznesin fason ku pasi jane njohur me problemet, kanë shpalosur programin e tyre për...

Arrestohet biznesmeni në Fier, nuk paguante taksat

Një biznesmen ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për “Fshehje e të ardhurave” dhe “Mospagim i taksave dhe tatimeve”. Burime zyrtare nga policia...

VIDEO/”Aksioni arbitrar ndaj bizneseve një dështim”, PD: Arkës së shtetit i...

Nga selia blu, Dorian Teliti foli për ekonominë duke u përqëndruar tek taksat, duke bërë dhe bilancin e investimeve. Sipas tij, qeveria ka dështuar me...

Reagim i ashpër nga Vasili: Edi Rama i gatshëm të shesë...

Ish-deputetit të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratës se, duke nisur nga 1 korriku, Prishtina zyrtare do të detyrohet të vendosë taksa...

VIDEO/Ish-deputetja sjell provat: Ja si bizneset në Shqipëri paguajnë më shumë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ditën e sotme ka sjellë provat me anë të të cilave provohet se bizneset shqiptare paguajnë më shumë taksa. Sipas Tabakut, taksa...