Tag: studentet

Gjermania u mohon vizat studentëve të huaj, por nuk ka vend...

Studentët e huaj në Gjermani këtë semestër, kurset e të cilëve janë vetëm në internet nuk do të marrin viza për shkak të pandemisë,...

ARSYEJA/Vendimi i ri i Trump që prek mijëra studentë, nuk do...

Studentëve ndërkombëtarë që ndjekin kolegjet në Shtetet e Bashkuara me viza, do të ndalohet të qëndrojnë në vend nëse mesimet janë plotësisht në internet...

“Buton i një bombe bakteriologjike”, Akademiku Fuga kundër rikthimit të studentëve...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga është kundër kthimit të studentëve dhe pedagogëve në auditoret e universiteteve. Fuga e konsideron këtë vendim si butoni i një...

FOTO/Denoncimi i Rezistencës Rinore: Po japin para për fushata denigruese ndaj...

Në një tjetër reagim të Rezistenca Rinore vëmendja perqendrohet tek studentet, ndaj te cileve, ka nisur nje fushate. Denoncimi i radhes vjen per emisionin e...

Dënim me burg për pornografi/3 studentet në Tiranë rrëfejnë detajet e...

Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë mbetur të hutuar kur, në Mars 2018, pas një ndërhyrje në një apartament pranë Gjykatës për Krime të Rënda...

“Protesta nuk ia doli dot”, Kryemadhi mesazh studentëve: Ju jeni e...

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, ka një mesazh për të gjithë studentët të cilët sot nisin vitin akademik. Teksa ju kujton se për LSI,...

Rama përdor studentët, nisma e re me të cilën po i...

Kryeministri Edi Rama kërkon të luftojë korrupsionin në vend, një nismë që po perpiqet ta realizoje përmes aksionesh, operacionesh dhe veprimesh të tjera. Kete...

Dokumenti/ Studentët bëhen gati për protestë masive, listojnë arsyet

Këshillat studentorë të 7 univeristeteve në të gjithë Shqipërinë paralajmërojnë protesta të tjera nëse nuk do të plotësohen kërkesat e studentëve. Një përfaqësi e këshillave...

VIDEO/Momenti kur Lleshaj pritet me protesta, studentët i kërkojnë llogari: Na...

Ky është moment kur ministri i brendshëm pritet me protesta në qytetin e Durrësit, gjatë vizitës që zhvilloi në Universitetin Aleksandër Moisiu në Durrës. Disa...

Fuga: Përse propozoj 60 të drejta të mohuara për studentët

Arta Fuga Përse propozoj 60 të drejta të mohuara për studentët ! Te drejta individuale për studentët ! ———— Ligji aktual nuk iu njeh asnjë të drejtë pozitive...