Tag: shkeljet

Thyerja e karantinës dhe rregullave të izolimit, shifra e qytetarëve të...

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë evidentuar 29 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit, të cilët janë...

Policia gjobit 166 qytetarë që thyen rregullat, hiqen patenta dhe ndëshkohen...

Policia ka vijuar me gjobitjen e qytetarëve që kanë shkelur urdhrin për të mos lëvizur pa autorizim për shkak të rregullave të koronavirusit. Mësohet se...

Vetëm dy të arrestuar për shkelje rregullash, por shumë gjoba për...

Policia e Shtetit vijon ndeshkimin per te gjithe ata qe thyejne orarin e kufizimit te levizjes. Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në...

“1.3 miliardë euro korrupsion”, Teliti: Fatura e keqqeverisjes, fundosja ndikon drejtpërdrejt...

Eksperti i ekonomise prane PD, Dorian Teliti ka reaguar pas publikimit te raportit te fundit te KLSH, ku u evidentuan shkelje te renda dhe...

KLSH nxjerr raportin e fundit, shkelje me dëm të madh...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përfunduar raportin e kontrolleve për vitin 2019. Në raport bëhet publike edhe shifra e abuzimeve me paratë publike gjatë...

VIDEO/”Mafia e kapjes së drejtësisë doli hapur”, Vasili bën thirrje: Të...

Kanë filluar reagimet dhe debatet pas procesit të  përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, proces i cili dje u sqarua dhe analizua gjatë dhe...

Ja cilat janë 11 rastet e dhunimit të Kushtetutës nga Parlamenti...

Nëse dikush ka ende dilemën dhe kuriozitetin të dijë se kush janë shkeljet e Parlamentit monist ndaj Kushtetutës, përgjigjen ua jap ish-ministri Ylli Manjani. Ish-ministri...