Tag: prokurori

Mbërrin në Kuvend kërkesa zyrtare e Prokurorisë për heqjen e mandatit...

Ka mbërritur në Kuvend kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit. Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Balla, ka pranuar për...

Punësimet në shkelje të kodit zgjedhor, 3600 lëvizje në administratën publike,...

Gjatë fushatës zgjedhore sipas të dhënave zyrtare nga ana e organeve tatimore janë kryer rreth 3600 lëvizje të burimeve njerëzore në administratë publike në kundërshtim...

Italia solli 1500 kontenierë me mbetje industriale, Prokuroria mbyll hetimet

Pas 5 muajsh, Prokuroria e Krimeve të Rënda vendos të pezullojë hetimet e nisura pas publikimit të një lajmi se në Shqipëri kishin hyrë...

Përse është Xhelal Mziu sërish në prokurori, për çfarë akuzohet?

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, ka përfunduar sërish në Prokurori. Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit e ka kallëzuar penalisht Sipas IKMT kryebashkiaku i Kamzës është...

LISTA/ MAS kallëzon në Prokurori Drejtoreshën Arsimore të Kavajës

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka kallëzuar në prokurori, drejtoreshën e Zyrës Arsimore në Kavajë. Bëhet fjalë për Sonila Pezën e cila dyshohet se...