Tag: plazhe

Zaptuan plazhin përgjatë liqenit të Pogradecit, nisin hetimet për katër biznesmenët

Katër pronarë biznesesh janë vënë nën hetim pasi kanë zaptuar plazhet publike përgjatë liqenit të Pogradecit duke vendosur shezlongë pa lejen e autoriteteve. Sipas policisë...

Basha nxjerr foto të plazheve: Turizmi më i godituri nga pandemia,...

Duke publikuar pamje te plazheve te boshatisura, Lulzim Basha shprehet se me shumë se gjysma e shqiptarëve e kanë të pamundur të pushojnë me...

Guri me apel për shqiptarët: Ja tre arsyet pse duhet të...

Tjeter kendveshtrim ka profesor Sazan Guri, kur vjen puna tek perdorimi i shezlloneve ne plazhe. Profesori u ka bere thirrje shqiptarëve që të mos...

Miratohen ndryshimet në aktin Normativ, sa do të gjobiten bizneset në...

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot ndryshimet e reja në aktin normativ sa i takon masave të sigurisë anti-covid në zonat bregdetare. Me ndryshimet e...

Kapet hajduti që vidhte me dhunë këmbësorët në plazhin e Durrësit

Një 29-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Durrësit, pasi vidhte me dhunë nëpërmjet kanosjes me thikë, këmbësorët që kalonin për në zonën...

VIDEO/Vijojnë aksionet për lirimin e plazheve, 7 biznesmenë në hetim në...

Policia e Shtetit vijon aksion në gjithë vijën bregdetare për të liruar plazhet nga abuzuesit. Në aksionin në Shëngjin, policia ka liruar rreth 2800...

Aksion në Himarë e Durrës, në hetim 5 pronarë biznesesh

Vijon operacioni “Plazh i lirë” për lirimin e plazheve publike, nderkohe qe ka nisur procedimin penal per 5 pronare te subjekteve ne keto zona. •...

VIDEO/Durrësi sërish “në sitë”, aksion për lirimin e plazheve, nuk mungojnë...

Policia ka vijuar sërish në plazhin e Durrësit, për të evidentuar dhe ndëshkuar çdo rast informaliteti, ndërsa ka liruar 6000 m2 plazh i zaptuar...

VIDEO/Lirohen plazhet në Shëngjin dhe Velipojë, policia: Procedohen disa persona

Policia ka vijuar operacionin “Plazh i lirë” në Shëngjin e Velipojë. Këtë herë janë liruar 10500 metër katrorë plazh i zaptuar. Si rezultat i kontrolleve,...

VIDEO/Durrësi dhe Vlora në “sitë”, vazhdon aksioni për lirimin e plazheve

Në Durrës dhe Vlorë u përqendrua aksioni i radhës i policisë shqiptare në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”. Sipas njoftimit nga Policia, në Durrës, lirohen...