Tag: mesuesit

Mësuesit ende pa paga, reagon Albana Vokshi: Paguaji mësuesit Besa

Sot është data 8 qershor dhe ka ende mijera mesues qe ende nuk kanë marrë ende pagat. Ish-deputetja i ka kerkuar ministres te paguaje mesuesit. Ne nje...

Bojkotojnë mësimin nxënësit dhe mësuesit e Darzezës

Nxënës dhe mësues në fshatin Darzezë të Fierit kanë bojkotuar mësimin prej dy ditësh. Mësohet se shkak sipas prindërve janë kushtet jo të mira...

“Kush ua jep të drejtën t’i vonojnë?”, PD denoncon nga Shkodra:...

Partia Demokratike dega Shkodër ka akuzuar sot Zyrën Vendore Arsimore për vonesën e pagave të mësuesve të Shkodrës. Në një deklaratë për mediat, PD...

Denoncimi te Berisha: Mësuesve në Tiranë iu shtyhen pagat për në...

Edhe pse është raportuar më herët se qeveria shqiptare ka probleme tè theksuara me buxhetin e shtetit, sërish nuk ka reflektim dhe më pas...

7-Marsi, presidenti Meta uron mësuesit dhe pedagogët shqiptarë

Urimi i parë për 7-Marsin vjen nga presidenti Ilir Meta. Presidenti i Republikës ka uruar festën e 7 Marsit për mësuesit dhe pedagogët shqiptarë. Me një...

VIDEO/PD: Qeveria e koncesioneve, nuk jep asnjë qindarkë shpërblim për mësuesit

Partia Demokratike ka dënuar mosdhënien e shpërblimit të fundvitit për 34 mijë mësuesit në vendin tonë. Deputeti i PD, Luçiano Boçi, nga selia blu thotë...

Falsifikuan dokumentat, pezullohen nga puna 16 mësues në Lushnjë, reagon Ministria...

16 mësues të shkollës 9-vjeçare në Çerme e Siperme të Lushnjes u pezulluan nga puna në qytetin e Lushnjës. Kërkesa për pezullimin e tyre kishte...

ARTAN FUGA/ Politikanët të dëmtojnë edhe kur flenë

Kryeministri Edi Rama sot ka shumë, jashtëzakonisht shumë, të drejtë! Ai u deklaroi sinqerisht disa mësueseve në zyrat e veta se na kërkon falje...

Nisin grevat, mësuesit e Shkodrës të parët, paralajmërojnë Ramën e Nikollën

Kreu i sindikatës së arsimit Arian Peraj paralajmëron grevën njëorëshe që do të jetë të enjten në të gjitha shkollat e qytetit të Shkodrës....