Tag: kombetarja

Infektohet me COVID-19 futbollisti i kombëtares shqiptare

Ylber Ramadani, mesfushori i kombëtares shqiptare, ka dalë pozitiv me COVID-19. Lojtari i Vejle BK, i cili luan në Danimarkë, do të humbasë ndeshjen...

Shqipëria nuk gabon ndaj Moldavisë, triumfon me poker golash

Shqipëria ka arritur të fitojë me rezultatin 4-0 ndaj ekipit të Moldavisë në kualifikueset e "EURO2020". Kombëtarja shqiptare e mbylli pjesën e parë në avantazhin...

Gabojmë në fund, Turqia na ndëshkon në frymën e fundit

Një gol në minutën e ’90 i ka dhënë fitoren Turqisë përballë Shqipërisë, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian 2020. Një dalje e...

E tepruar! Forca të armatosura turke izolojnë sektorin e tifozëve kuqezi

Do të jenë rreth 2 mijë tifozët shqiptarë të pranishëm në “Sukru Saraçoglu” të Stambollit, ndërsa sektori i tyre është i izoluar nga prezenca...

Publikohet lista e lojtarëve, trajneri Reja me risi në ndeshjet...

Trajneri i Kombëtares shiptare, Edi Reja ka publikur kete te diele listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e tetorit me Turqinë dhe...

FOTO/Konkurron Ermalin, Bes Kallaku bën pjesë të filmit futbollistin e njohur...

Paralel me Ermal Mamaqin, dhe Bes Kallaku është duke realizuar një film. Duhet thënë se të dy aktorët janë të sukseshëm, dhe nuk dihet...

KALENDARI/Kombëtares i duhet vetëm fat, ja kur është finalja e vërtetë...

Kombëtarja shqiptare eshte e prekur nga rreziku për të mos garantuar një vend në Euro 2020. Cdogjë i lihet fatit, ndërsa kanë filluar parashikimet...

Ish-deputetin e kap dashuria për Kombëtaren, ka një mesazh për humbjen...

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili  ka shprehur përkrahjen ndaj Kombëtares shqiptare pavarësisht humbjes së thellë ndaj Francës me rezulatatin 1-4  e vlefshme për eliminatoret...

Shqiperia fiton ne Elbasan Arena, goli ne shtese shkelqeu

Shqipëria mundi sonte Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit. Golat e Cikalleshit dhe...

FOTO/ Luan kombëtarja, tifoz special në “Elbasan Arena”

Shqipëria luan mbrëmjen e sotme takimin e katërt për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë presin në "Elbasan Arena" një kombëtare modeste si ajo e...