Tag: kallezim penal

Mbledhja e kartave të identitetit në spital, PD padit drejtorin dhe...

Partia Demokratike ka paditur në prokurori drejtorin e spitalit të Peshkopisë Artan Bitri dhe vëllanë e deputetit socialist Ulsi Manja, për shkak se u...

Shpërdoruan detyrën, IKMT kallëzim penal për 4 zyrtarë në Himarë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka bërë kallëzim penal për tre zyrtarë të Bashkisë Himarë. Mësohet se bëhet fjalë për kryeinspektor i IMT, Himarë...

Presidenca i përgjigjet Dvoranit: Nga një dhunues me dashje i Kushtetutës...

Presidenca ka reaguar menjëherë pas komenteve të kreut të KED-së Ardian Dvorani, i cili pas pyetjes ne Prokurori nuk harroi te ironizonte kreun e...

Vuçiç akuzohet për trafik droge, kryebashkiaku dorëzon kallëzim penal

Për presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka nje kallezim se fundmi, nga rivalet e tij politikë. Tashmë, akuzave për autoritarizëm që mbush sheshet e...

Basha paralajmëron: Në shtator 3 padi penale, ja për kë

Lideri Demokrat ka folur dhe për godinën e Teatrit Kombëtar, ndërsa ka paralajmëruar aksionin tjetër të ardhshëm të opozitës. Basha lajmëroi se brenda javës së...

FOTO/PD Kukës padit komisionerët: Të verifikohet TIMS! Votuan persona që nuk...

Dega e Partisë Demokratike të Kukësit ka paditur pranë prokurorisë së rrethit verilindor komisionerët e 14 qendrave të votimit të bashkisë së Kukësit. Në...

Tufa dërgon në gjykatë një tjetër emër: Ka bërë krime lufte,...

Agron Tufa, drejtor i Institutit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, ka bërë sot bërë një padi ndaj Edmond Cajas, i cili ka mbajtur...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët padi në Prokurori: Të...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka marrë veprimin e radhës gjithmonë në mbrojtje të kësaj godine. Së fundmi, përfaqësuesit e Aleancës kanë depozituar një...

Frika nga vërtetësia e denoncimeve, Policia paralajmëron kallëzim penal për Berishën

Edhe njëherë tjetër, policia ka treguar frikën nga e vërteta e denoncimeve që ish-kryeministri Berisha bën publike në rrjetet sociale. Si e vetmja formë ku...

PD – LSI kallëzimin penal ndaj Arta Markut: Të pezullohet nga...

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim padisin kryeprokuroren Arta Marku lidhur me rastin e ish-prokurorit Bujar Sheshi. Në kallëzimin penal të dorëzuar në prokurorinë...