Tag: hungari

Zbulohet tuneli në kufirin Hungari-Serbi, përdoret nga emigrantët për të kaluar...

Policia hungareze zbuloi një tunel të përdorur nga emigrantët për të kaluar kufirin nga Serbia, tha të hënën TV shtetëror serb (RTS). Tuneli u zbulua...

Nisma e qeverisë, ja shteti që ofron 30 mijë € për...

Ashtu si shumë vende të tjera anëtare të BE-së, vendi po vuan nga një mungesë pune, ku punëtorët po largohen nga vendi në kërkim...

FOTO/Përmbyset anija me turistë në Budapest, dhjetëra persona të zhdukur, mes...

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe 19 janë shpallur të humbur pasi një anije u përmbys  në lumin Danub në kryeqytetin e Hungarisë,...

VIDEO/Aksidentohet për vdekje në autostradë, shqiptari shokon miqtë që po e...

Këto janë pamjet e frikshme të një ngjarje të pazakontë të ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Beg Morina, nga Hasi i...

VIDEO/ Deputetët hungarezë tërhiqen zvarrë nga ndërtesa e televizionit

Dy ligjvënës hungarezë u dëbuan nga selia e televizionit shtetëror, pasi bënë përpjekje të transmetojnë një peticion kundër politikave të kryeministrit të Hungarisë, Viktor...

Në kërkim për korrupsion, Gruevski shijon “shëtitjen e pasdites” në Hungari

Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve të Hungarisë. Sipas “Alsat”, fotoja e Gruevskit po qarkullon prej kohësh...

A iku Gruevski përmes Tiranës në Hungari

Disa media në Tiranë publikuan sot një lajm të mediave serbe përmes të cilit informohej se ish kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka arritur të...

Soros mbyll zyrat ne Budapest, mesohet qyteti ku do te ’emigroje’

Fondacioni i Shoqërisë së Hapur të George Soros do të mbyllë zyrat në Budapest pas ‘armiqësisë’ të shpallur nga Orban kohë më parë. Operacionet e...

Viktor Orban poker fitoresh, këtë herë me 2/3 për të qeverisur...

Fitorja e Viktor Orban dhe partisë së tij Fidesz pritej. Sipas llogaritjeve aktuale, partia e tij fitoi 48,5% të votave. BE duhet të përgatitet...

Viktor Orban nxjerr gjysëm milioni në shesh: Të mposhtim rrjetin e...

Të enjten në 15 mars Partia në pushtet Fidez, me rastin e festës kombëtare dhe 3 javë para zgjedhjeve të 8 prillit, ka mbajtur...