Tag: FUSHATE

Ja sa do të zgjasë fushata zgjedhore në Kosovë

Fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e parakohshme parlamentare fillon më 25 shtator dhe përfundon më 4 tetor. Ky vendim është marrë të martën...

Rama “takim në shtëpinë” e ish kryeministrit

Kryeministri Rama ka zhvilluar  fushatën elektorale në Tropojë. Ai u shpreh se nuk do ia përmendë emrin ish-kryeministrit, pasi është “në shtëpinë e tij”. Gjithashtu tha...

FOTO/ Zbulohet SMS-ja për administratën: Secili të sjellë 4 persona në...

Është e qartë se mitingjet e Edi Ramës në rrethe janë edhe një sfidë që i bëhet opozitës. Shumë herë janë publikuar foto se...

Rama vijon fushatën në Cërrik, asnjë fjalë për përgjimet

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar fushatën elektorale duke prezantuar të tjerë kandidatë për zgjedhjet lokale. Sot pasdite ishte në qytetin e Cërrikut. Rama përsëriti...

Besnik Mustafaj: Kundër kujt konkurron PS-ja, pse do e hapë fushatën...

Besnik Mustafaj duke folur sot në “News 24” tha se situata në vend është kritike dhe nevojitet zgjidhje e menjëhershme. “Nuk mund të presë Shqipëria...

DENONCIM/Kryeministri emëron në krye të Drejtorisë Rajonale të Transportit sponsorizuesin e...

Punësimi i militantëve dhe personave qe nuk kanë kualfikimin e duhur në administratë është një nga problemet më të mëdha nga te gjitha qeveritë...

Basha në fushatë: 25 Qershori, deformimi i votës përmes blerjes, projekti...

Lulzim Basha vazhdoi turin e takimeve me demokratët e Qarkut të Dibrës dhe njësive 8 dhe 9 në Tiranë. Gjatë mbajtjes së fjalës së tij...

EMRI/ Bënte fushatë për Tom Doshin gjatë orarit zyrtar, pezullohet kreu...

Është pezulluar nga detyra Drejtori i ALUIZNI-it në Shkodër Tonin Marku. Urdhëri ka ardhur nga Drejtori i Përgjithshëm të Agjensisë së Legalizimeve Ibrahim Morina. Sipas...

Korçë, shkelje të rënda me përfituesit e ndihmës ekonomike, kontroll drejtorive...

Janë konstatuar shkelje të rënda në shpërndarjen e ndihmës ekonomike. Sipas Ministrisë së Mirëqënies Sociale shkeljet fillojnë që me mospublikimin e listave të përfituesve në...

NJOFTIM/ PD mbyll fushatën elektorale, ja segmentët rrugorë që do të...

Më datë 23.06.2017, për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Subjektit Politik Partia Demokratike, duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të...