Tag: Fitim zekthi

PD nuk është më thjeshtë opozita, por një alternativë qeverisëse

Po të shohësh me kujdes mënyrën sesi qeveris dhe sesi sillet qeveria shqiptare, do të kuptosh se ajo që ka thënë Stalini, një nga...

Komenti i Zekthit: Rama nervoz edhe me Kryeministrin e ri te...

Analisti dhe politologu Fitim Zekthi komentoi vizitën e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Tiranë dhe sjelljen e homologut të tij Edi Rama gjate...

Reagimi i Fitim Zekthit per zyren e ‘propogandes’: Le te plasin...

Analisti i njohur Fitim Zekthi ka reaguar te shtunen pasdite ne lidhje me nje lajm te publikuar nga nje media online lidhur me te...

FITIM ZEKTHI/Rrezimi i Rames nuk eshte i veshtire sa duket

Kur sheh gjendjen e politikës shqiptare mendon se ajo që ka thënë Stalini, një nga totalitaristët më gjakësorë dhe perversë në historinë e njerëzimit,...

KOMENT/Kriza e të djathtës është kulturore dhe jo politike

Nga Fitim Zekthi Mendimtarët e mëdhenj liberalë të shekullit 18-19, Adam Smith, Vilhelm von Humbold etj., që mbrojtën me forcë idenë e një rendi ku...

FITIM ZEKTHI/ Në PD duhet të ketë fraksione të vërteta ose...

Ajo që ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD-së me zhurmën dhe sulmet ndaj kryetarit Lulzim Basha, me përgjimet e shëmtuara që u bënë...