Tag: fiter bajrami

Rama ndalon faljen ne xhami per Diten e Bajramit

Edi Rama ka vendosur që të mbyllë fundjavën serish pa asnje llogjike pasi provokoi protesta dhe grumbullime ne te pakten tre zona te kuqe...

Besimtarët myslimanë falin namazin e Fitër Bajramit, mesazhi i kreut të...

Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit të Ramazanit mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Bajramit...