Tag: ceremonia

Nesër Kurban Bajrami, KMSH njofton se ku do të mbahet ceremonia...

Nisur nga situata e pazakontë e shkaktuar nga pandemia, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se namazi i Kurban Bajramit këtë vit do të falet...

Ceremoni e pazakontë me pak njerëz, përcillet për në banesën e...

Është përcjellë për në banesën e fundit nga shume pak njerëz arkitekti dhe piktori i shquar Maks Velo. Varrimi i tij u bë në...

Koronavirusi/Trupi i 73-vjeçares ende në morg, nuk dihet nëse do i...

Viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri u bë 73- vjeçarja nga Durrësi, me inicialet Xh. G., e cila ishte prekur nga COVID-19 dhe...

VIDEO/Mijëra njerëz në ceremoninë e homazheve, bashkëshortja e Kobe Bryant prek...

Bashkëshortja e basketbollistit Kobe Bryant, Vanessa theu për herë të dytë zemrat me fjalimin që mbajti në hapjen e ceremonisë, me një mesazh të...

FOTO/Përkujtohet në heshtje dhe pa fjalime 21 Janari, Balla zë vendin...

Janë përkujtuar me heshtje 4 të vrarët e 21 janarit 2011 sot në homazhet që u bënë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Në krye...

Pse në Inagurimin e stadiumit të ri, do të mbahen mend...

E pamë dhe stadiumin… Më shumë po më zgjat akoma efekti  i “para inagurimit” sesa ceremonia që u mbajt dje, një ceremoni e sforcuar, fasadë,...

EMRAT/Meta thërret në Presidencë për t’u betuar 3 anëtarët e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot tre anëtarët e dekretuar për në Gjykatën Kushtetuese, per ceremoninë e betimit e cila do të nisë në orën...

Familjarët e Kacifas ndalohen në ceremoninë për ushtarët grekë, shpërthen e...

Sot po mbahet festa Kombëtare e Greqisë e cila po përkujtohet sot me një ceremoni. Fillimisht në varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë dhe...

Sherr në ceremoninë përkujtimore në Gjirokastër, Roshi shkakton tension: Luftë mes...

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur në ceremoninë përkujtimore të 76- vjetorit të betejës së Gërhotit ku u vranë 36 ballistë në përpjekje me...

Ambasadori austriak në prag të largimit, i bën qejfin Ramës: Kriza...

Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler ka besimin e madh se kriza politike në vend do të zgjidhet shumë shpejt. Kete deklaratë e...