Tag: bujar nishani

“Me model iranian, na mori ‘erzin’”- Nishani publikon foton e Ramës:...

Departamenti i Shtetit zhvilloi një takim në Vjenë me Troikën e OSBE, ndërsa ish-Presidenti Bujar Nishani ka publikuar një foto të takimit, ku vemendjen...

Nishani replikon me Ramen permes nje fotoje

“Dy modele dhe dy aleternativa”, Ish Presidenti Nishani replikon me Edi Ramën përmes një fotoje. Ish presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur me një foto...

Qindra qytetarë në Durrës me Bashën, ish-presidenti: Populli nuk ndalet më,...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se takimi me masiv i Lulzim Bashës në Durrës rrezikoi jetën e qytetarëve. Nishani thotë se populli ka...

3 ish ministra te Brendshem gjykojne Sander Lleshin: Eshte skandaloz…

Fillimisht skena në zonën e Liqenit Artificial. Më pas një tjetër skenë në një nga rrugët kryesore të kryeqytetit. E për tu finalizuar më...

Ish Presidenti: Në krye të qeverisjes një gangster ordiner

Ish-Presidenti Bujar Nishani shkruan në një koment të tij se Shqipëria po qeveriset nga një sekt anarkistësh që përpiqen ta kthejnë pushtetin e tyre...

KOMENT/ Prologu i një platforme filoserbe ndër disa shqipfolës në Tiranë...

Nga Bujar Nishani, Ish President i Shqiperise Dita e të pagjeturve në Kosvë e cila përkon me masakrën e Mejës, një nga masakrat më makabre të...

ANALIZA/ Minishengeni Ballkanik, një fake news me pasoja rajonale

Nga Bujar Nishani, ish- President Pas dështimit të projektit luftënxitës të ndarjes së territorit të Kosovës mbi baza etnike, projekt i hartuar dhe synuar nga...

“Do të veproja njësoj si Meta”, Bujar Nishani: Venecia dha qëndrim...

Ish presidenti Bujar Nishani ishte i ftuar në emisionin “Aktualitet” të drejtuar nga Bejdo Malo në   Fax News. “Kriza politike dhe pikëpyetjet për negociatat”...

Reagimi i fortë i ish-presidentit: Gjykata rigjykohet sa herë i teket...

Ish- Presidenti, Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila i dha mandatin kryebashkiakes së sapo zgjedhur nga...

Nishani: Nëse Rama ndërmerr hapa për të shkarkuar presidentin, Republika është...

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, njëkohësisht ish-presidenti Bujar Nishani ka folur në lidhje me situatën politike ku ndodhet Shqipëria. Në syri.net Nishani është shprehur...