Tag: bregdet

EMRI/ Lezhë, “Ranishtja 4” vazhdon arrestimet për skandalin e tokave në...

Në vijim të  Operacionit “Ranishtja 4”, ku u arrestuan 12 persona dhe u shpallen në kërkim 11 të tjerë, kapet dhe ndalohet një tjetër...

EMRAT/ Vlorë, tjetërsuan 340 ha tokë në bregdet, gjykata 42 vite...

Gjykata e Vlorës dha 42 vjet burg, për katër të akuzuarit e dosjes së Karaburunit dhe pafajësi për avokatin Enkes Hysendhima. Gjykata vendosi 18 vjet...

Durrës, masakër me pronat, prokuroria nis hetimet, ja sa dhe kush...

Vetëm pak kohë pas hetimit të bujshëm që çoi në qeli zyrtarët e bashkisë së Lezhës, bashkë me kryetarin, lënë më pas me “arrest...

Habit Alket Hyseni: Ja me se i këmbeva 11 mijë metër...

Deputeti socialist Alket Hyseni e quajti një akuzë të montuar atë të zonjës Irini Bua, e cila gjatë emisionit “Të Paekspozuarit” denoncoi përvetësimin e...

EMRI & FOTO/ “Prokuroria të hetojë peshkun e madh që grabiti...

PD ka denoncuar sot ish-doganierin Alket Hyseni, sot deputet i PS, i cili ende nuk është marrë nën hetim nga Prokuroria për akuzën e...

HARTA/ Zbardhe zonat në bregdet që do të preken nga pezullimi...

Pezullimi nga qeveria i dhënies së tapive për trojet e dhëna me ligjin 8053 të vitit 1995 për ndarjen pa shpërblim të tokës për...

Shteti do të marrë pronat e grabitura në bregdet, 30 mijë...

Të gjitha tokat bregdetare që i janë grabitur shtetit ndër vite do i rikthehen atij. Drejtori i ALUIZNI-t doli në një deklaratë për median për...

Itali, gjendet trupi i pajetë në bregdet, dyshohet se është i...

Një trup i pajto, është gjetur në Itali, Trupi është gjetur në bregdetin e Puglias. Viktima dyshohet se është avokati Bensik Muço, i cili u...

Gjendet një person i pajetë dhe drogë shqiptare në brigjet italiane

Brenda pak ditësh në brigjet provincës së Leçes në rajonin e Puglias janë gjetur qindra kilogramë marijuanë e trafikuar nga Shqipëria. Sipas policisë italiane...

Çfarë ka parashikuar moti për ditën e sotme, bregdeti dhe zonat...

Ditën e sotme do të vijojë dominimi i kthjellimeve në gjithë territorin deri në mesditë kur priten grumbullime vranësirash të përkohshme në ekstremin verior...