Tag: bregdet

Edhe në shi IKMT vijon shembjen e ndërtimeve në Tale të...

As shiu i rrëmbyeshëm nuk po e ndal Inspektoriatin Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit të vijojë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në...

Stuhi në bregdet, moti bën kthesën e papritur

Moti ka bere nje kthese te menjehershme sot, ku nga ditet me te nxehta, ne bregdet ka pasur stuhi te forte kete pasdite. Ne Gjirin...

Moti në fundjavë, plazhet shqiptare do të preken nga era e...

Këtë fundjavë, situata e motit parashikohet të destabilizohet sërish. IGJEUM ka përcjellë parashikimin e motit nga ku lajmëron se në fundjavë pritet të ketë...

Tërmetet nuk i ndahen qytetit bregdetar, regjistrohet një në orët e...

Vazhdojnë ende lëkundjet nga tërmetet në Shqipëri. Kjo javë, përveçse temperaturave të larta, është shoqëruar dhe me tërmete herë pas here. IGJEUM ka regjistruar një tjetër...

Tatimet kontroll në bregdet, 6.9 milion lekë gjoba vetëm në veri

Që nga data 22 qershor e në vazhdim,u verifikuan në total 397 subjekte, nga të cilat, për 186 subjekte u morën masa, me një...

Fundjava në bregdet, mbyten dy persona

Fundjava e cila sjell që plazhet të frekuentohen nga shumë pushues, nuk ka rezultuar të ketë nisur mbarë. Brenda ditës së sotme, raportohet për...

Shqipëria po zvogëlohet, erozioni po përpin tokat në bregdet

Bregdeti i Semanit në Fier, por edhe zona të tëra në Durrës, Kavajë, Divjakë, Pashaliman e deri në Patok, Kune Vain, Shëngjin e më...

Task Forca e Policisë së Shtetit harton listën e zezë të...

Një listë me ndërtesat problematike në bregdet është hartuar nga Task-Forca e Policisë së Shtetit, në çelje të sezonit turistik. Nga burimet e policisë mësohet...

FOTO/Rasheli ‘përvelon’ bregdetin,cmenden fansat

Rashel Kolaneci është duke u relaksuar me disa ditë pushimesh bregdetare, ish velina sexy e ‘Xing me Ermalin' ka  ndarë për miqtë e saj...

EMRI/ Lezhë, skandali tokave në bregdet, vazhdojnë arrestimet

Në vijim të  Operacionit “Ranishtja 4”, ku u arrestuan 12 shtetas dhe u shpallen në kërkim 11 shtetas të tjerë, kapet dhe ndalohet një...