Tag: Barack Obama

Obama zbulon listën e preferuar të këngëve, midis tyre emri i...

Ish-presidenti i Shteteve të bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka treguar shpeshherë shijet e tij muzikore ndaj dhe kete here ne rrjetet sociale ka...

DETAJE/PD i shtron pyetjet prokurorisë, veprat penale që rrezikojnë kryeministrin Rama

PD kerkoi sot nga Prokuroria te nise hetimet lidhur me foton e Edi Rames dhe Barack Obames. PD kerkon te hetohet  për financimin e...

Fotoja me Obamën i hap telashe Ramës, PD vendos ta padisë...

Fotoja me Obamën duhet të merret seriozisht nga Kryeministri  Edi Rama, pasi kundërshtarët e tij nuk do ta lejnë të kalojë lehtësisht. Partia Demokratike ka...

“Turp kush do bëjë reformën në drejtësi”, reagon deputeti: Piktori dështak...

Deputeti Lefter Maliqi ka zgjedhur rastin e fundit ku u përfshi kryeministri  Edi Rama, per te shprehur skepticizmin e tij se qeveria aktuale do...

Gjenden pako me bombë në shtëpinë e Hillary Clinton-it dhe Barack...

Shërbimi Sekret Amerikan njoftoi se janë gjetur "dy pako të dyshimta" që përmbanin "pajisje të mundshme shpërthyese" - njëra drejtuar Hillary Clinton në Nju...

Video/100 vjetori i lindjes së Nelson Mandelës, Obama mban fjalimin e...

Ish presidenti Obama bëri një fjalim publik të rrallë dhe të profilit të lartë në Afrikën e Jugut të martën në mëngjes. Rreth 15,000 njerëz...

Princ Herry interviston Obamën, ja pyetjet që refuzoi tu përgjigjet ish-Presidenti

Princ Herry dhe ish-presidenti Barac Obama kanë zhvilluar një intervistë së bashku, ku rolin e gazetarit e ka bërë pikërisht monarku britanik. Ndër të...